En | Fr


Ana Sayfa | Tarihçe | Faaliyet Alanları | Uluslararası | Hizmet Anlayışı | Takım Üyelerimiz | İletişim

Geçmişin İzleri

etempostaciogluYıl 1907 ... Tarihin en büyük imparatorluklarından birinde, kuşaklar boyu sürecek yeni bir yolculuk başlıyordu. Hareket noktası İzmir’di ve ilk adımı, Postacıoğlu Hukuk Bürosu’nu kurarak İbrahim Etem Postacıoğlu atıyordu.

Dünya hızla değişiyor, imparatorluklardan yeni ülkeler doğuyor ve bunlar kendi düzenlerini yeniden kuruyorlardı. Tıpkı Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi…
Baştan aşağı kabuk değiştiren ülke, rotasını da farklı bir yöne doğru çiziyordu. Batıya! Postacıoğlu bu rotaya ayak uydurmak ile yetinmiyor zaman zaman rotayı çizenlerin arasında yer alıyordu. Sınırların baştan çizildiği bir dünyada, uluslararası ilişkiler de bu değişim ile birlikte şekilleniyordu.

1958 yılında ikinci kuşak Şükrü Postacıoğlu, yarım asır boyunca emin adımlarla ilerlemiş olan kuruma katıldı. 1960’lı yıllara gelindiğinde, dünyadaki gelişmeler daha da hız kazanmıştı. İnsanoğlunun sınırlarını uzaya doğru genişletmeye hazırlandığı bu dönemde, Türkiye de dışa açılma sürecine hız vermişti. Bilgi sahibi olmak yetmiyor, bilgiyi sürekli yenilemek gerekiyordu.

Teknolojik gelişmelerin dünyanın çehresini hızla değiştirdiği 1980’li yıllarda ise, Türkiye “vizyon” kavramıyla tanıştı. Otoyollar, köprüler, artan ihracat, serbest bırakılan ithalat, önemli yatırımlar, sanayi atılımları, yeni gümrük kanunları, gelişen uluslararası ticari ilişkiler döneme damgasını vurdu. Aynı dönemde, ailenin  üçüncü kuşak temsilcisi Etem Postacıoğlu yönetime katılarak büronun vizyonunu daha da geliştirdi. Gümrük kapılarını dışarıya açmış olan ülkede, kendi bürosunun sınırlarını uluslararası boyutlara taşımaya hazırlanıyordu.

daktiloGünümüze gelindiğinde, dünya çoktan yeni bir olguyla tanışmıştı: Globalleşme. Bugün, farklı kültürler artık birbirlerine daha da yakın.  Ülkeleri birbirinden ayıran sınırlar, ticaret söz konusu olduğunda, geçerliliğini adeta yitirdi. Özellikle AB Topluluğu ve giderek artan evliliklerle doğan çok uluslu şirketler, ticareti yeniden şekillendirdi.

Her yeni dönemin kendi kurallarını da getirdiğini bilen Postacıoğlu, gelişmeleri öngörerek çağın gereklerini zamanından önce yerine getiriyor. Yıllara, eğitime ve ortak bir kültüre dayanan bir geçmişin öneminin farkında. Ancak gelecekte de var olabilmek için, değişen koşulları iyi değerlendirmek ve yenilikçi bir anlayışa sahip olmak gerektiğini de biliyor.

"Aynı anda, bir hukuk adamı ve iş adamı gibi düşünebilmek, müvekkil için, müvekkilleri ile birlikte çalışmak..."

İşte bu anlayış, Postacıoğlu'nun felsefesinin temelini oluşturuyor. Bu felsefenin temelinde uzlaşma kelimesi büyük önem taşıyor. Amaç, tüm tarafları tatmin eden bir sonuç elde etmek, en doğru yolu seçerek hedefe en hızlı ve sağlıklı şekilde ulaşmak. Çünkü, uzun da olsa kısa da olsa yolculuklar yarım kalmamalı.

Bu doğrultuda Postacıoğlu, müvekkillerine verdiği hizmetleri de sürekli geliştiriyor ve onlara geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor.

Postacıoğlu Hukuk Bürosu ©2013